Ново

„Арс Ламина“ ги објави мемоарите за неверојатниот живот на Тина Тарнер

30.10.2023.
„Арс Ламина“ ги објави мемоарите за неверојатниот живот на Тина Тарнер
„Арс Ламина“ ги објави мемоарите за неверојатниот живот на Тина Тарнер

„Мојата најдолга љубовна врска беше со мојата публика.“ – Тина Тарнер

 

„Мојата љубовна приказна“ е насловот на мемоарите на Тина Тарнер, во кои ќе прочитате за подемите и падовите во животот на неодамна починатата кралица на рокенролот. Оваа книга е во издание на „Арс Либрис“, дел од „Арс Ламина публикации“.

Од младоста во Нетбуш, Тенеси, преку патот до славата со Ајк Тарнер, до нејзиниот фантастичен успех во осумдесеттите години на 20 век и подоцна, Тина искрено ја преиспитува својата лична приказна – искушенија, достигнувања и сè помеѓу. Таа раскажува за годините соработка со најголемите имиња во светот на музиката – Мик Џегер, Кит Ричардс, Дејвид Боуви, Бијонсе – и пишува за тоа како во 1986 година неочекувано ја запознала љубовта на својот живот и како се омажила за него дваесет и седум години подоцна. Како што вели Тина: „Понекогаш најголемата среќа во животот ни се случува кога сме во состојба да ја цениме“. Соочена со низа здравствени проблеми и семејни трагедии што ù се случија последните неколку години, Тина се осврнува на својот неверојатен животен пат, пронаоѓајќи смиреност и цел дури и во најмрачните моменти.

„Мојата љубовна приказна“ е силна и инспиративна приказна за жена која била доволно храбра да ја надмине секоја пречка што ѝ се испречила на патот. Ставајќи ја во центарот на вниманието нејзината впечатлива мешавина од енергија, срце и душа, овие мемоари маѓепсуваат и мотивираат еднакво како кој било од нејзините најголеми хитови.

Книгата е достапна во сите книжарници на „Литература.мк“, како и онлајн преку следниот линк:

https://www.literatura.mk/biografii-i-memoari-publicistika/41463-mojata-ljubovna-prikazna

Поврзани производи

Sačuvano u omiljne
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
450 МКД
7,28 EUR

Остави коментар

Во моментов нема коментари

Слични статии

29.
Nov.
Ново
Авторката Вики Андонова вчера (28 ноември) во „Литература.мк суперстор“ во „Ист гејт мол“ ја промовираше својата книга „Природн...
27.
Nov.
Ново
Деновиве од печат излезе македонскиот превод на изданието „Аферата Кристи“ од Нина де Грамонт, интернационален бестселер на „Њујорк тајмс&l...
16.
Nov.
Ново
Светскиот ден на философијата, 16 ноември, го одбележуваме со изданието „Философија на моќта III“ (2023), стручен труд на философот Калистрат Сан...
01.
Nov.
Ново
Д-р Готфрид својата книга ја почнува со зборовите: „Малку работи на светот се толку погрешно разбрани како жените, храната и хормоните. Тоа го гледам в...
01.
Aug.
Ново
Летниот одмор е поубав со добри книги. Без разлика дали ова лето ќе го поминете на плажа или, пак, во градска средина, не заборавајте да ја освежите сво...
26.
Jul.
Ново
Скопје како инспирација за повеќе изданија, достапни во сите книжарници на „Литература.мк“
array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.22 MB