Математика 4 : збирка задачи со тестови и активности
Арс Ламина

Математика 4 : збирка задачи со тестови и активности

Шифра на артикл: 000473
ISBN: 9786082479101
Код на производителот: 473
Достапно веднаш
0 МКД
290 МКД
290 МКД
4,69 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Оваа книга претставува збирка на задачи и тестови по математика според програмата на Меѓународниот центар за испити на Кембриџ, која е адаптирана и одобрена од страна на Бирото за развој на образованието на Р. Македонија. Содрините во збирката се распределени во согласност со редоследот на наставните цели во програмата и упатството дадени од страна на Бирото за развој на образованието и во целост ја поткрепуваат програмата, давајќи им на децата моност да применуваат стратешко размислување и да се развиваат како самоуверени, иновативни и посветени ученици. Збирката претставува вана компонента во дидактичкиот комплет по математика, во кој се содрани учебникот, работната тетратка, прирачникот за наставници и други ресурсни материјали, а во насока на продлабочување и проширување на знаењата и вештините по математика за ова одделение.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Четврто одделение
Автор Жаклина Ристовска, Јадранка Клисарова
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2015
Број на страници180

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.89 MB