Македонски јазик 4: вежбанка
Арс Ламина

Македонски јазик 4: вежбанка

Шифра на артикл: 060403
Достапно веднаш
0 МКД
290 МКД
290 МКД
4,69 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Вежбанката по предметот МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК за четврто одделение во основното деветгодишно образование е создадена според новата програма за овој предмет донесена од Бирото за развој на образованието и ги покрива сите општи и конкретни стандарди од неа. Во вежбанката детето ќе учи како да ги користи елементите на јазикот во усна и писмена комуникација, да ги препознава и користи именките, заменките, скратениците, глаголите и придавките, како и да да ги дели зборовите на слогови. Ќе учи да анализира и аргументирано да интерпретира литературни текстови и текстови од народното творештво, како и да прераскажува текстови на зададена тема. Ќе учи да прави разлика помеѓу традиционални и дигитални медиуми и да ги објаснува нивните предности и недостатоци.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Четврто одделение
Автор Владанка Димитрова Урошева, Наташа Тодоровска
Издавач Арс Ламина
Боја Мултиколор
Димензија A4
Возраст 9+ години
Училишна година Четврто одделение
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2023
Број на страници84
Во моментов нема коментари

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.74 MB