Општество 4 : вежбанка по предметот Општество за 4 одделение во деветгодишното основно образование
Арс Ламина

Општество 4 : вежбанка по предметот Општество за 4 одделение во деветгодишното основно образование

Шифра на артикл: 005478
Баркод: 9786082479224
Код на производителот: 5478
Достапно веднаш
0 МКД
210 МКД
210 МКД
3,40 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Вежбанката по предметот ОПшТЕСТВО за cхетврто одделение во основното деветгодишно образование е создадена според програмата за овој предмет донесена од Бирото за развој на образованието на Р. С. Македонија и ги покрива сите општи и конкретни cели од неа. Таа има cел да му помогне на наставникот за поефикасна реализаcија на наставните cели, а на уcхеникот низ игра и активности полесно да ги совлада содржините предвидени со програмата.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Четврто одделение
Автор Татјана Неческа
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници40

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.91 MB