Математика 4: вежбанка по математика за четврто одделение
Арс Ламина

Математика 4: вежбанка по математика за четврто одделение

Шифра на артикл: 052051
Код на производителот: 52051
Достапно веднаш
0 МКД
290 МКД
290 МКД
4,69 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
одделение. Содржините во вежбанките се во согласност со поставените стандарди во наставните програми. Преку активностите и вежбите се овозможува учење преку игра, а воедно се развива логичкото размислување и решавање проблемски ситуации.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Четврто одделение
Автор Катерина Атанасова, Ана Сенчук
Издавач Арс Ламина
Возраст 6+ години
Училишна година Четврто одделение
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2022
Број на страници84
Димензијаhartija

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.01 MB