365 светски чуда
Топер

365 светски чуда

Шифра на артикл: 003348
Баркод: 9786082085227
Код на производителот: 3348
Достапно веднаш
0 МКД
680 МКД
680 МКД
11,00 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Во текот на изминатите векови се градени многубројни градби, кои се вбројуваат во најспектакуларните направени градби и од човечка рака и од природата во светот, градби кои ги трасираат развојот и еволуцијата на човековата историја. Додека седумте чуда на древниот свет е првиот познат список на чуда, во него се наоѓаат само градбите околу Медитеранот. 365 Светски чуда во само една книга ви ги претставува најпознатите човечки креации од класичните стари градби на древниот свет се до чудата на средниот век и на современиот свет.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Детски енциклопедии и атласи
Автор Димитрова Соња (превод)
Издавач Топер
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници236

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : DK
Цена 1.299 МКД
21,02 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Catherine Saunders
Цена 899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Marc Martin
Цена 1.099 МКД
17,78 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : DK
Цена 999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Helen Murray
Цена 899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : DK
Цена 899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : DK
Цена 499 МКД
8,07 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Steve Setford
Цена 1.799 МКД
29,11 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : DK
Цена 499 МКД
8,07 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.27 MB