Детски атлас на светот
Тримакс

Детски атлас на светот

Шифра на артикл: 043020
ISBN: 9786082043210
Код на производителот: 43020
Достапно веднаш
0 МКД
295 МКД
295 МКД
4,77 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Патувајте низ светот од Азија за Америка, од Европа до Африка, од Австралија до Северниот и Јужниот пол. Запознајте ги животните, видете го растителниот свет, посетете ги важните туристички атракции. Со овој географски атлас, децата се запознаваат на забавен начин со светот околу вас. Атласот на 48 страници содржи тематски карти на континентите, со богати илустрации на животински, растителен свет, туристички локации итн.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Детски енциклопедии и атласи
Автор Анита Милевска
Издавач Тримакс
Возраст 11 - 13 години
Јазик Македонски
Повез Тврд повез
Година на објавување2020
Број на страници50
Димензија21x29cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : DK
1.299 МКД
21,02 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : DK
999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Helen Murray
899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : DK
899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Steve Setford
1.799 МКД
29,11 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : DK
499 МКД
8,07 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.99 MB