ММЕ... : антологија на новата европска драма
Магор

ММЕ... : антологија на новата европска драма

Шифра на артикл: 006607
Баркод: 9789989144370
Код на производителот: 6607
Достапно веднаш
0 МКД
315 МКД
315 МКД
5,10 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Антологија на доминантниот европски театарски тренд од деведесеттите години на дваесеттиот век. Таканареcхжената нова европска драма, или драма на стварноста/реалноста, е драма која шокира, провоcира и го сооcхува cхитателот/гледаcхот со грдотијата (опаcхината) на сопственото постоење во просторот и времето, односно сега и овде.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Драми
Автор Јелена Лужина
Издавач Магор
Јазик Македонски
Година на објавување2004
Број на страници411

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Драми 059484
Автор : Copi
Цена 299 МКД
4,84 EUR
Sačuvano u omiljne
Драми 048887
Автор : Деа Лоер
Цена 250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Драми 046932
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Драми 046931
Автор : Ивана Сајко
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Драми 046924
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Драми 046236
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Драми 045232
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Драми 042823
Цена 180 МКД
2,91 EUR
Sačuvano u omiljne
Драми 042395
Цена 250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Драми 041735
Автор : Аристофан
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Драми 014832
Автор : William Shakespeare
Цена 249 МКД
4,03 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.32 MB