Раски и маски
Антолог

Раски и маски

Шифра на артикл: 055881
ISBN: 9786082433202
Код на производителот: 55881
Достапно веднаш
0 МКД
200 МКД
200 МКД
3,24 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„Раски и маски“: кратки драмски текстови од богатата и разновидна творечка продукција на Александар Кујунџиски. Збиркава содржи четири драмски текстови со мошне разновидни тематски содржини, кои се движат од оние со шеговита, хумористична интонација до оние што застапуваат и поведуваат теми со сосема поинаква насоченост и преокупираност. Ќе биде добредојдена во секоја градска и училишна библиотека, за аматерските и професионалните театарски екипи како „фрлена ракавица“ за сценски и радиодрамски предизвици.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Драми
Автор Александар Кујунџиски
Издавач Антолог
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2018
Број на страници69

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Драми 096115
Автор : Maggie O Farrell
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Драми 059484
Автор : Copi
299 МКД
4,84 EUR
Sačuvano u omiljne
Драми 055543
Автор : William Shakespeare
260 МКД
4,21 EUR
Sačuvano u omiljne
Драми 048887
Автор : Деа Лоер
250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Драми 046932
200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Драми 046931
Автор : Ивана Сајко
200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Драми 046924
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Драми 046236
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Драми 045232
200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Драми 042823
180 МКД
2,91 EUR
Sačuvano u omiljne
Драми 042395
250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Драми 041735
Автор : Аристофан
200 МКД
3,24 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.05 MB