Медеја
Или-Или

Медеја

Шифра на артикл: 046932
ISBN: 9786082610733
Код на производителот: 46932
Достапно веднаш
0 МКД
200 МКД
200 МКД
3,24 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Во фокусот на трагедијата „Медеја“ од Лукиј Анај Сенека се нескротливиот гнев и страдањето што гневот може да го предизвика. Ако со силата на разумот cховек не успее да го скроти, гневот како жесток и бесен пламен немилосрдно пустоши и разорува сè пред себе. Медеја не може да го скроти разоглавениот гнев што во неа го предизвикува новиот брак на нејзинот лјубен сопруг Јасон. За да му се одмазди на Јасон за прелјубата, извршува злосторство со кое и самата станува жртва.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Драми
Автор Лукиј Анај Сенека
Издавач Или-Или
Јазик Македонски
Година на објавување2021
Број на страници97

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Драми 059484
Автор : Copi
299 МКД
4,84 EUR
Sačuvano u omiljne
Драми 055881
200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Драми 048887
Автор : Деа Лоер
250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Драми 046931
Автор : Ивана Сајко
200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Драми 046924
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Драми 046236
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Драми 045232
200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Драми 042823
180 МКД
2,91 EUR
Sačuvano u omiljne
Драми 042395
250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Драми 041735
Автор : Аристофан
200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Драми 014832
Автор : William Shakespeare
249 МКД
4,03 EUR
Sačuvano u omiljne
Драми 013950
450 МКД
7,28 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.05 MB