Трилогија за непослушноста
Или-Или

Трилогија за непослушноста

Шифра на артикл: 046931
ISBN: 9786082610689
Код на производителот: 46931
Автор: Ивана Сајко
Достапно веднаш
0 МКД
200 МКД
200 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Книгата „Трилогија за непослушноста“ од Ивана Сајко ја соcхинуваат три драми и еден краток драмски текст. Драмскиот текст Вовед до дисјункcија е нараcхан во 2010 година за проектот Енcиклопедија на неживеани жживоти на Маријано Пенсоти за фестивалот „штајришер хербс“. На истиот фестивал во 2008 година премиерно е одиграна драмата Росе ис а росе ис а росе ис а росе во изведба на белгиската театарска група „Вундербаум“. Глетки со јаболкниcа е праизведен во 2009 година во „штадтеатар Берн“ во режија на Дора шнајдер, додека драмата Тоа не сме ние, тоа е само стакло во режија на Роберт Тојфел е праизведена во 2013 година во „шаушпиел Франкфурт“.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Драми
Автор Ивана Сајко
Издавач Или-Или
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2021
Број на страници110

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Драми 059484
Автор : Copi
299 МКД
Sačuvano u omiljne
Драми 055881
200 МКД
Sačuvano u omiljne
Драми 055543
Автор : William Shakespeare
260 МКД
Sačuvano u omiljne
Драми 046932
200 МКД
Sačuvano u omiljne
Драми 046924
450 МКД
Sačuvano u omiljne
Драми 045232
200 МКД
Sačuvano u omiljne
Драми 042823
180 МКД
Sačuvano u omiljne
Драми 042395
250 МКД
Sačuvano u omiljne
Драми 041735
Автор : Аристофан
200 МКД
Sačuvano u omiljne
Драми 014832
Автор : William Shakespeare
249 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.42 MB