Невидливите
Артконект

Невидливите

Шифра на артикл: 042395
ISBN: 9786084852315
Код на производителот: 42395
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Драмските текстови на Тена Штивичиќ спаѓаат во самиот врв на современата европска драматургија. Ликовите на Штивичиќ се емигранти, невработени млади луѓе, семејства на животен крстопат, сите соочени со парадоксите на нашата (не)сигурна европска иднина. Изведувани на бројни театарски сцени низ светот и закитени со значајни награди, овие драми ја отсликуваат комплексноста на времето во кое живееме со топла човечност и суптилен хумор. Во книгата се застапени драмите Седум дена во Загреб, Искри и Невидливите.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Драми
Автор Тена Штивичиќ
Издавач Артконект
Возраст 18+ години
Јазик Македонски
Година на објавување2020
Број на страници270

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Драми 059484
Автор : Copi
299 МКД
Sačuvano u omiljne
Драми 055881
200 МКД
Sačuvano u omiljne
Драми 055543
Автор : William Shakespeare
260 МКД
Sačuvano u omiljne
Драми 046932
200 МКД
Sačuvano u omiljne
Драми 046924
450 МКД
Sačuvano u omiljne
Драми 045232
200 МКД
Sačuvano u omiljne
Драми 042823
180 МКД
Sačuvano u omiljne
Драми 041735
Автор : Аристофан
200 МКД
Sačuvano u omiljne
Драми 014832
Автор : William Shakespeare
249 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.42 MB