Нова античка драма
КСЦ Полица

Нова античка драма

Шифра на артикл: 046236
ISBN: 9786084850816
Код на производителот: 46236
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
350 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Хрестоматијата „Нова античка драма“, која излегува од печат за време на овогодишното 18. издание на фестивалот Стоби, нуди приказ на најголемиот дел од драмите што се дел од фестивалот. Петте драмски текстови вклучени во неа се показател на важноста на античкото драмско наследство и неговата вечна актуелност. Моќта за ново читање и нови обработки на античките приказни и драми во новите времиња и контексти укажува на нивната податливост да дадат одговори на прашањата што го провоцираат човештвото од антиката, низ вековите, па сè до ден-денес . Книгата во моментов е достапна само во рамки на фестивалот, а по неговото завршување ќе биде пуштена во продажба во нашата книжарница, како и во сите поснабдени книжарници.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Драми
Автор приредил Сашо Димовски
Издавач КСЦ Полица
Јазик Македонски
Година на објавување2021
Број на страници235

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Драми 059484
Автор : Copi
299 МКД
Sačuvano u omiljne
Драми 055881
200 МКД
Sačuvano u omiljne
Драми 055543
Автор : William Shakespeare
260 МКД
Sačuvano u omiljne
Драми 046932
200 МКД
Sačuvano u omiljne
Драми 046924
450 МКД
Sačuvano u omiljne
Драми 045232
200 МКД
Sačuvano u omiljne
Драми 042823
180 МКД
Sačuvano u omiljne
Драми 042395
250 МКД
Sačuvano u omiljne
Драми 041735
Автор : Аристофан
200 МКД
Sačuvano u omiljne
Драми 014832
Автор : William Shakespeare
249 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.4 MB