Избрани драми - том 2
КСЦ Полица

Избрани драми - том 2

Шифра на артикл: 046924
ISBN: 9786084850823
Код на производителот: 46924
Достапно веднаш
0 МКД
450 МКД
450 МКД
7,28 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Драмскиот автор, писател, драматург, професор, човекот Горан Стефановски, ни е повеќе од потребен токму во вакви (не)времиња, поради неговиот отворен дијалог со разнокултурието околу нас, поради неговиот нецензуриран монолог со себе и сопственото творештво, поради неговиот луциден, јасен, интелигентен јазик, поради вонредниот ракопис што ја зацврсти позицијата на македонската модерна драматика и ѝ ја отвори вратата на постмодерната.​Денес е одлично време повторно да се прочита Горан Стефановски. Овој драмски избор (Диво месо; Лет во место; Хај-фај; Дупло дно; Баханалии и Демонот од Дебар маало) и овој текст – Одблизу и отпосле, се обидува да му оддаде почит и да му даде љубов на авторот Горан Стефановски, но и да им предизвика интерес за неговите драми на новите генерации и читатели и актери и драмски автори и режисери, ученици и студенти, вљубеници во театарот.​
Карактеристика Вредност
Kатегорија Драми
Автор Горан Стефановски
Издавач КСЦ Полица
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2021
Број на страници500

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Драми 096115
Автор : Maggie O Farrell
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Драми 059484
Автор : Copi
299 МКД
4,84 EUR
Sačuvano u omiljne
Драми 055881
200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Драми 055543
Автор : William Shakespeare
260 МКД
4,21 EUR
Sačuvano u omiljne
Драми 048887
Автор : Деа Лоер
250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Драми 046932
200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Драми 046931
Автор : Ивана Сајко
200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Драми 046236
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Драми 045232
200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Драми 042823
180 МКД
2,91 EUR
Sačuvano u omiljne
Драми 042395
250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Драми 041735
Автор : Аристофан
200 МКД
3,24 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.05 MB