Музика и муабети: Колекција на музички интервјуа
КСЦ Полица

Музика и муабети: Колекција на музички интервјуа

Шифра на артикл: 000056
ISBN: 9786084780403
Код на производителот: 56
Достапно веднаш
0 МКД
500 МКД
500 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Поминаа времињата од шеесеттите и седумдесеттите години од минатиот век кога музиката беше најважното нешто на светот, барем за младите од тоа време. Собирањето плочи, купувањето хај-фај опрема и грижата за добриот звук денес изгледаат како дисциплини од средниот век. На нашите мобилни телефони, музичките апликации се само едни од многуте шарени икончиња. МП3-фајловите се практични, но и навредливи за љубителите на сериозниот звук... Но, за среќа, се уште постојат луѓе што длабоко и се посветени на музиката и на нејзините протагонисти од која и да е страна на сцжената. Еден од оние ретки поборници за добриот вкус овде кај нас е токму Ненад Георгиевски, кој во меѓувреме се избори за своето место под сонцето во областа на музичката критика и есеистика. По последните неколку години или, веќе, децении, тој се занимава со сериозна и прецизна анализа на се што е интересно од светот на музиката....
Карактеристика Вредност
Kатегорија Филм,музика,опера и театар
Автор Ненад Георгиевски
Издавач КСЦ Полица
Јазик Македонски
Година на објавување2016
Број на страници350

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Heinz Nigg
2.399 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.48 MB