Уште музика и муабети : колекција на музички интервјуа
КСЦ Полица

Уште музика и муабети : колекција на музички интервјуа

Шифра на артикл: 005873
ISBN: 9786084850106
Код на производителот: 5873
Достапно веднаш
0 МКД
500 МКД
500 МКД
8,09 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Книгата се состои од интервјуа во кои е опфатен ирок опсег на теми што се однесуваат на повеќе аспекти од занимавањето со музика, почнувајќи од инспираcијата, оригиналноста, искуствата, начинот на работење па сè до илустраcии, дизајн, книги. Исто така, интервјуата ги испитуваат амбиcиите и достигнувањата на самите музичари. Бидејќи станува збор за претставниcи на различни музички анрови кои уиваат голем углед и популарност, а разговорите со нив ги надминуваат дневните теми и опфаќаат суштински аспекти на музиката, уметноста и создавањето воопшто. Ненад Георгиевски е дипломиран професор по англиски јазик, преведувач, новинар, организатор на филмскиот фестивал за музички документарни филмови „Скопје Синема Сити“ и страстен колекcионер на книги и на музика. Тој е долгогодишен соработник на порталот за xез-музика „Алл Абоут Јазз“ (њњњ.аллабоутјазз.cом) во САД, а од 2011 година, како хонорарен соработник, објавува интервјуа и текстови во повеќе македонски весниcи, списанија и веб-страниc
Карактеристика Вредност
Kатегорија Филм,музика,опера и театар
Автор Ненад Георгиевски
Издавач КСЦ Полица
Јазик Македонски
Година на објавување2018
Број на страници420

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Joaquim Paulo
Цена 1.599 МКД
25,87 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Joaquim Paulo
Цена 1.599 МКД
25,87 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Titan
Цена 1.599 МКД
25,87 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Heinz Nigg
Цена 2.399 МКД
38,82 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 449 МКД
7,27 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.21 MB