Македонска сага

Македонска сага

Шифра на артикл: 009726
ISBN: 9786082454665
Код на производителот: 9726
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Македонска сага е книга за македонскиот филм, која го опфаќа периодот на осамостојувањето, периодот од триесеттина години што го обелеува независната филмска продукcија. За разлика од порано, тоа е доста турбулентен период во поглед на филмската продукcија во нашата земја, во кој доивеавме и најголеми успеси, но и многу големи падови, кога македонската книнематографија стана непрепознатлива во светот. Денеска не е така, многу нешта во меЌувреме се сменија, а најмногу свеста дека македонскиот филм мора одново да се пронајде себеси и да го фати чекорот со тековите во светот.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Филм,музика,опера и театар
Автор Сунчица Уневска
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Број на страници223

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Joaquim Paulo
1.599 МКД
25,87 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Joaquim Paulo
1.599 МКД
25,87 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Titan
1.599 МКД
25,87 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Heinz Nigg
2.399 МКД
38,82 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.03 MB