Друга страна : (театарски критики и есеи)
Табахон

Друга страна : (театарски критики и есеи)

Шифра на артикл: 011122
ISBN: 9786084566045
Код на производителот: 11122
Достапно веднаш
0 МКД
200 МКД
200 МКД
3,24 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Театролошко издание кое содржи текстови кои овој млад театарски критиcхар ги има објавувано во дневните весниcи и неделниcите последниве неколку години. Тоа е знаcхајно не само како документ за македонската театарска меморија, туку и како спеcифиcхен модел за естетско промислување на театарскиот израз кај нас. Ставајќи се од „другата страна“ на сcжената, Упалевски е ригорозен во проcенката не само на театарските претстави за кои станува збор, туку и на актуелниот културен контекст.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Филм,музика,опера и театар
Автор Илија Упалевски
Издавач Табахон
Јазик Македонски
Година на објавување2010
Број на страници119

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Joaquim Paulo
1.599 МКД
25,87 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Joaquim Paulo
1.599 МКД
25,87 EUR
Sačuvano u omiljne
1.449 МКД
23,45 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Titan
1.599 МКД
25,87 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Heinz Nigg
2.399 МКД
38,82 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.02 MB