Македонски традиционален готвач

Македонски традиционален готвач

Шифра на артикл: 002906
ISBN: 9786084571094
Код на производителот: 2906
Достапно веднаш
0 МКД
3.200 МКД
3.200 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Пишувајќи го готвачот, често се потсетував на моето детство, кога од сон ме будеше пракрасната миризба на штотуку испечени кифли што ги приготвила мајка ми. Сè уште ја паметам таа миризба, која во мене ја будеше топлината, среќата гладот во мене, кога мајка ми беше дома, и водена од својата мајчинска лјубов се трудеше да ни угоди. Секоја храна, подготвена со многу лјубов е највкусната храна. Со тоа го продолжувате патот на нашата традиција од памтивек. Македонската храна има традиција, вечност и вредност на искона, и затоа нималку не е лесно да се бранат вредноста и моќта на македонската храна. Оваа книга-готвач нека остане аманет за идните генерации, да ја запаметат македонската кујна, како дел од нашето културно и историско наследство.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Готвачи
Автор Андријана Алачки
Јазик Македонски
Година на објавување0
Број на страници401

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Jeffrey Eisner
1.199 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Liora Bels
1.699 МКД
Sačuvano u omiljne
2.199 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.42 MB