Plenty more : живописни зеленчукови рецепти за изобилство од вкусови
Арс Ламина

Plenty more : живописни зеленчукови рецепти за изобилство од вкусови

Шифра на артикл: 047775
ISBN: 9786082673226
Код на производителот: 47775
Достапно веднаш
0 МКД
2.900 МКД
2.900 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Од малата чинија за гарнир, зеленчукот се префрли на главната, а зрната добија ново шарено руво и нов стил. Тоа е револуција која е смела, живописна и која постојано се шири. Plenty е книга за готвење што го лансираше Јотам Отоленги од прекрасен готвач-шеф, сопственик на ресторан во Лондон и колумнист во британските весници, во светски прочуена личност од областа на кулинарството и исхраната. Во ова свое популарно дело, Отоленги презентира над 120 рецепти на зеленчукови јадења кои како понуда може да се најдат во специјализирани вегетаријански ресторани низ светот, со цел да бидат достапни за секој љубител на вкусна и здрава храна во сопствениот дом. Живописни фотографии го придружуваат секој рецепт во ова извонредно дизајнирано издание на Отоленги, а книгата е интересна за луѓе со вегетаријански начин на исхрана, но и за оние кои претпочитаат јадења од месо со додаток на зготвен зеленчук.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Готвачи
Автор Јотам Отоленги
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2021
Број на страници351

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Jeffrey Eisner
1.199 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Liora Bels
1.699 МКД
Sačuvano u omiljne
2.199 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.42 MB