Незаробената душа
Антолог

Незаробената душа

Шифра на артикл: 061688
ISBN: 9786082436678
Достапно веднаш
0 МКД
450 МКД
360 МКД
5,83 EUR
Заштеда: 90 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Како би изгледало кога би можеле да се ослободите од ограничувањата и да се извишите над своите граници? Што можете да сторите секој ден за да дојдете до внатрешен мир и спокој? „Незаробената душа“ нуди едноставни, а сепак длабоки одговори на овие прашања. Сеедно дали сега за првпат го истражувате сопствениот внатрешен простор или целиот живот сте го посветиле на патувањето низ својата внатрешност, оваа книга ќе ви го преобрази односот со себеси и со светот околу вас. Ќе откриете што е она кое можете да го сторите за да им ставите крај на сите вообичаени мисли и емоции кои ви ја ограничуваат свеста. Користејќи ги традициите на медитирање и на апсолутно концентрирање, авторот и духовен учител Мајкл А. Сингер ни покажува како развивањето на свеста може да ни овозможи да се задржуваме во сегашниов миг, а притоа да ги пуштиме од себе мислите и сеќавањата полни болка кои нè спречуваат да постигнеме среќа и да се реализираме себеси.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Мотивација и самопомош
Автор Мајкл А. Сингер
Издавач Антолог
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2023
Број на страници208

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Х. Бесер
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Пол Бусфилд
500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.05 MB