Чудото што го барате сте вие

Чудото што го барате сте вие

Шифра на артикл: 063892
ISBN: 9786086686222
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
350 МКД
5,66 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Зошто само малкумина ја имаат откриено вистината? Зошто повеќето од нас не сфатиле кои сме навистина? Како е можно милијарди луѓе да пропуштаат нешто што е од толку витално значење за нас и за нашата среќа? Едно единствено верување нѐ спречува да дојдеме до најголемото откритие за самите себе - нашето верување дека ние сме нашето тело. Но вие не сте вашето тело! Исто како што го користите вашиот автомобил за да отидете од едно место до друго, вашето тело е возилото што го користите за да се движите наоколу и да го доживеете светот околу вас. „Ако имате автомобил, вие не велите дека вие сте автомобилот. Зошто тогаш, кога имате тело, велите дека вие сте телото?“ (Л. Левинсон) Излезот од сите ваши потешкотии во животот започнува со ослободување од верувањето дека вие сте вашето тело, вашиот ум, вашите мисли. А оваа книга има мисија да ви помогне во тоа.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Мотивација и самопомош
Автор Наташа Митровска
Издавач Концепција
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2024
Број на страници130

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Х. Бесер
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Пол Бусфилд
500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.01 MB