Продуктивни и среќни
Арс Ламина

Продуктивни и среќни

Шифра на артикл: 064055
Баркод: 9786082679198
Автор: Али Абдал
Достапно веднаш
0 МКД
390 МКД
390 МКД
6,31 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Кажано ни е дека за да постигнеме повеќе, мораме да работиме подолго, да се сосредоточиме посилно и да се жртвуваме повеќе. Но, тоа е лага! Затоа што тајната на вистинската продуктивност не е во исцрпувачката работа. Таа е во радоста! Во оваа револуционерна книга, Али Абдал, доктор образуван на Кембриџ и најследен експерт за продуктивност во светот, нуди научно докажан начин да се постигне повеќе со пронаоѓање радикално задоволство во сè што правите. Тој почнува со претставување на трите „енергенти“ што работата ја прават продуктивен, наместо исцрпувачки процес – Моќ, Игра и Луѓе. Потоа тој навлегува во најсовремената наука што открива како практично да ги интегрирате овие сили во вашата секојдневна рутина – така што секој ден ќе го завршувате чувствувајќи се поткрепени наместо исцрпени. Резултатот е револуционерен начин да се направи повеќе без стрес, нервоза или прегорување. Ова е првата книга за продуктивност што стоотстотно гарантира дека нема да ви го уништи животот.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Мотивација и самопомош
Автор Али Абдал
Издавач Арс Ламина
Боја Жолта
Димензија A5
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2024
Број на страници256

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Х. Бесер
Цена 500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Пол Бусфилд
Цена 500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Џејмс Ален
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.25 MB