Упорност

Упорност

Шифра на артикл: 094252
ISBN: 9786082015019
Автор: Х. Бесер
Достапно веднаш
0 МКД
500 МКД
500 МКД
8,09 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Од сите модерни „клучеви на успехот“ никој полесно не ги отклучува вратите на животот колку упорноста. Aвторот е посветен да го научи читателот како да се здобие со таа морална сила која води до развој и постигнување на таа цел, учи на самоконтрола преку влијанието на волјата, и го води несигурниот човек кон пат на самопочит и упорност. Сите големи резултати се постигнуваат со постојан умерен напор, и со умерено, но интелигентно и редовно работење славните луѓе ги запишале своите имиња на свитокот на потомството. Добро е да го едуцирате вашиот ум за вежбање на снагата на волјата, самоконтролата, дедукцијата и сите други квалитети кои се обединуваат за да го формираат пиедесталот, на кој потоа ќе може да се постави упорноста, ќерката на мудроста и надежта. Сè успева кај човекот кој има волја и упорност, а ништо не успева кај оној кој намерно ги игнорира сите негови можности да направи поволен наклон кон среќа која би му служела за остварување на неговата цел.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Мотивација и самопомош
Автор Х. Бесер
Издавач Ѓурѓа
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2023
Број на страници500
Димензија21cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Пол Бусфилд
500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11 MB