Мадона во крзнениот мантил
Мартина

Мадона во крзнениот мантил

Шифра на артикл: 007059
ISBN: 9786084626701
Код на производителот: 7059
Достапно веднаш
0 МКД
340 МКД
340 МКД
5,50 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Мадона со крзнениот мантил, бисер на турската литература. Книга што досега доживеала 94 изданија. Во ова свое дело, Сабахатин Али, поставувајќи ги на виделина невидливите ликови на луѓето, ја отсликува сликата на една голема страст. Во книгата се поставуваат прашањата за луѓето што ги снемува од нашите жживоти, за нестабилноста на жживотот и за доживувањето на една невозможна лјубов. Вcхеравеcхер ми реcхе: „Со тебе ниту еднаш не седнавме да позборуваме!“ Јас не мислев така. Со него, вcхеравеcхер долго разговарав. Кога тој се раздели од овој свет, со cелата своја душа навлезе во мојот жживот. Од денес па натаму, тој секогаш ќе биде покрај мене. Седнав во канcеларијата на празната маса на господинот Раиф, го ставив cрниот тефтер пред мене, и повторно поcхнав да го cхитам.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Класици
Автор Сабахатин Али
Издавач Мартина
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Број на страници170

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Vladimir Nabokov
899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jones Suzanne
199 МКД
3,22 EUR
Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jane Austen
2.099 МКД
33,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Allison Galbraith
1.499 МКД
24,26 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.05 MB