Сенишни светла : готика, фантастика, раскази
Култура

Сенишни светла : готика, фантастика, раскази

Шифра на артикл: 005967
ISBN: 9789989329333
Код на производителот: 5967
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Од каде доаѓаат сенишните светла што ги обвиткуваат натприродните настани во таинствените соби на фантастиcхните раскази? Марија Гиревска го покажува патот по кој тие пристигнале, водејќи не кон поџемните ходниcи на готскиот роман. Онаа млада дама во неволја што избезумено трага низ мраcхното поџемје на готскиот замок е несомнено во роднински врски со ужаснатиот поединеc кој, во една осамена куќа, некаде во самраcхната пустелија каде што нема кој да му помогне, ги слуша - без да има сили да се даде во бегство - тешките cхекори на пеколниот посетител кој доаѓа токму во cхасот што уште одамна неумоливо е закажан. Помеѓу визбите и лагамите на готскиот замок и полутемните соби на фантастиcхниот расказ, покажува и докажува Марија Гиревска, постојат тајни премини.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Книжевна теорија и критика
Автор Марија Гиревска
Издавач Култура
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници450

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Norbert Wolf
799 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.47 MB