За смислата и апсурдот
Восток

За смислата и апсурдот

Шифра на артикл: 009819
ISBN: 9786084885085
Код на производителот: 9819
Достапно веднаш
0 МКД
400 МКД
400 МКД
6,47 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Книевните студии во книгата За смислата и апсурдот, претставуваат извонредни есеистички и книевно-херменевтички текстови што ги отвораат горливите прашања за човекот и светот како што се моќта, насилството, потрагата по вистина и смисла, релативноста на перспективите и светогледите. :овековата потрага по смисла често запаЌа во стапиcите на апсурдот, па затоа оваа книга го добила токму овој наслов.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Книжевна теорија и критика
Автор Славица Гаџова Свидерска
Издавач Восток
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2017
Број на страници168
ДимензијаA5

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Matthew Cordell
Цена 599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : J.R.R. Tolkien
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Norbert Wolf
Цена 799 МКД
12,93 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.25 MB