За што служи литературата?
Артконект

За што служи литературата?

Шифра на артикл: 037646
ISBN: 9786084852216
Код на производителот: 37646
Достапно веднаш
0 МКД
200 МКД
200 МКД
3,24 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Покрај традиcионалното теориско и историско прашање: „што е литературата?“, денес со сè поголема неодлоност се поставува едно критичко и политичко прашање: „што мое литературата?“ Каква вредност современото општество и култура ѝ придаваат на литературата? Каква cелишодност? Каква улога? „Мојата доверба во иднината на литературата“, изјавуваше Калвино, „почива врз увереноста дека постојат нешта што единствено литературата мое да ни ги даде.“ Дали ова кредо понатаму ќе биде и наше?
Карактеристика Вредност
Kатегорија Книжевна теорија и критика
Автор Антоан Компањон
Издавач Артконект
Јазик Македонски
Година на објавување2020
Број на страници160

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Matthew Cordell
599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Norbert Wolf
799 МКД
12,93 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.1 MB