Идентитетот е приказна
КСЦ Полица

Идентитетот е приказна

Шифра на артикл: 052812
ISBN: 9786084979111
Код на производителот: 52812
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
350 МКД
5,66 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Во книгата Антоновски констатира дека есеистичкиот текст на Стефановски со своите особености ги надминува досегашните теориски одредби за есејот, по што користи хибриден теориско-критички пристап за да може да се дојде до можни, но и реални одговори на дел од низата прашања отворени со оваа прва толку темелна анализа на есеистиката на големиот македонски драмски писател, но и есеист. Тој не само што во книгата лесно, ама прецизно ги вткајува користените извори и претходните теориски прочити клучни за анализа на есеистиcхки текстови, туку и постојано води исклучително мудар и провокативен дијалог со големиот промислувач Горан Стефановски. И како што е нагласено во рецензијата на книгата, „ова израснува во дијалог на (книжевен) син и татко!“
Карактеристика Вредност
Kатегорија Книжевна теорија и критика
Автор Иван Антоновски
Издавач КСЦ Полица
Димензија A5
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2022
Број на страници178

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Norbert Wolf
799 МКД
12,93 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.12 MB