Pismo.docx
Антолог

Pismo.docx

Шифра на артикл: 039171
Баркод: 9786082434063
Код на производителот: 39171
Достапно веднаш
0 МКД
400 МКД
400 МКД
6,47 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„ПИСМО.доcx“ („ПИСМО.доcx“) е книга што е резултат на речиси двегодишна кореспонденcија и соработка (2017-2018) меѓу двајcа уметниcи, Ана Јовановска и Бранислав ЛукиЌ Лука. Јовановска употребувајЌи македонски јазик во својата кореспонденcија (со користење на кирилско писмо) и Лука упоребувајЌи босански јазик (со употреба на латинско писмо). Покрај текстуалниот дел во облик на е-писмо, пишуван во прво лиcе, наизменично со структура прашање-одговор, во книгата се наоѓаат и репродукcии во боја на наменските илустраcии на двајcата автори, соодветно поставени до текстот што го илустрираат. Ана и Лука имаат свој спеcифичен стил на пишување и негово препознатливо визуализирање. Делото претставува еден некуриран дел од секојдневниот жживот на две сосема различни индивидуи по род, пол, возраст, потекло, култура, наcионалност, религија и убедување. Она што ги поврзува е желбата за комуникаcија и споделување.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Критики и писма
Автор Ана Јовановска, Бранислав Лукиќ - Лука
Издавач Антолог
Јазик Македонски
Година на објавување2020
Број на страници200

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 550 МКД
8,90 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Shaun Usher
Цена 599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Shaun Usher
Цена 599 МКД
9,69 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.88 MB