Уличето со обетки од цреши
Култура

Уличето со обетки од цреши

Шифра на артикл: 007852
ISBN: 9989322147
Код на производителот: 7852
Достапно веднаш
0 МКД
140 МКД
140 МКД
2,27 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Михо Атанасовски е наш познат поет, прозаист, драматург, новинар, како и автор на голем број баснулиња, епиграми, гатанки, анаграми и други енигматски состави. По негови текстови изведувани се бројни радио-драми и пиески, како и ТВ игри и драми. Ова издание е прво откако авторот ја докомплетира со нови верзии на неколку пеења застапени во неа. Инаку книгата е наградена со наградата Ванчо Николески и е внесена во лектирата за петто одделение.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Лектири и читанки за основно образование
Автор Михо Атанасовски
Издавач Култура
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Број на страници87

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ana Frank
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Mato Lovrak
Цена 250 МКД
4,05 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.25 MB