Тврдоглави
Арс Ламина

Тврдоглави

Шифра на артикл: 009715
ISBN: 9786086626310
Код на производителот: 9715
Достапно веднаш
0 МКД
390 МКД
390 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Со романот “Тврдоглави” Јаневски ја започна големата сага за Кукулинcи. Со неговиот оригинален раскаувачки стил тој даде нов белег на македонската литература. Од неговата прикаска исто така моело ноЌе вештено да се размислува за светcите и грешниcите на минатото и за темните вреи околу нив, за времето во кое, повеЌе од кога и да било, смртта и стравот од смртта господареле и над биље и над луЌе.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска книжевност
Автор Славко Јаневски
Издавач Арс Ламина
Број на страници352

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Саша Богдан
300 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.44 MB