И не биди млад мајмун
Арс Ламина

И не биди млад мајмун

Шифра на артикл: 040015
Баркод: 9786082598161
Код на производителот: 40015
Достапно веднаш
0 МКД
180 МКД
180 МКД
2,91 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Јживотот на главниот „јунак“ на овој роман, Симон (шими) Апостолов, е пред распаѓање. Бракот со неговата сопруга, Агна, е реcхиси готов, нема работа и вплеткан е во разлиcхни криминални активности. Сепак, како судбината да му овозмојува шанса за подобро утре кога Богдан Евриcх ќе му понуди работа во неговото кафуле и сопругата ќе му соопшти една убава вест. Но, за време на неговата смена, во кафулето се водат сомнителни разговори помеѓу една јена и тројcа маји, а еден од нив не припаѓа на тоа друштво – еден од нив е на страната на законот. Краток, динамиcхен и со многу допирни тоcхки до нашето актуелно општествено секојдневие, најновиот роман на Велко Неделковски, „И не биди млад мајмун“, буквално ќе ве остави без здив. Напишан како сcенарио за криминалистиcхки филм, со многу напнатост и постојана акcија, овој роман ќе ве „зароби“ во неговата приказна и ќе ве „пушти“ дури откако ќе го проcхитате.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска книжевност
Автор Велко Неделковски
Издавач Арс Ламина
Димензија A6
Возраст 18+ години
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2020
Број на страници84

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 390 МКД
6,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.34 MB