Токсични луѓе
Арс Ламина

Токсични луѓе

Шифра на артикл: 054246
ISBN: 9786082676340
Код на производителот: 54246
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
350 МКД
5,66 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„Ја отвори фиоката од работното биро. Пенкало и хартија. Со кос читлив ракопис почна да испишува цели страници текст. Имиња на нелуѓе кои изигруваат луѓе. Бројки на набавени и продадени опијати – кога, колку, кому, сè. Прецизен опис на матни зделки, со список на главните, но и поспоредни учесници. Имаше чувство дека го пишува својот тестамент.“ Најновиот роман на Велко Неделковски – „Токсични луѓе“, длабоко нурнува во секојдневието на навидум обичните луѓе, семејства и приказни околу нас. Во нашата земја, во нашето време. Ликовите во кои секој читател може да препознае свој познајник или близок имаат матни сенки и сомнителни тајни што деструктивно влијаат не само на нивните туку и на животите на сите околу нив. Опачината на животот превртена пред лицето на модерниот, декадентен и токсичен свет.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска книжевност
Автор Велко Неделковски
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2022
Број на страници215

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Анде Јанков
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Мери Арсова
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
360 МКД
5,83 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.06 MB