Скарбо
Арс Ламина

Скарбо

Шифра на артикл: 063855
ISBN: 9786082679112
Достапно веднаш
0 МКД
360 МКД
360 МКД
5,83 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
СКАРБО е заедничка дом-книга за двете подзагубени збирки раскази на Јадранка Владова (1956-2004), „Скарбо во мојот двор“ и „Воден знак“, за кои со децении наназад беше полесно да се пишува, да се зборува или да се слуша отколку да се најдат да се прочитаат; всушност, беше полесно да не се најдат отколку залудно да се трага по нив низ книжарниците во градов. Недостапноста во една чудесна смисла совршено им прилегаше на овие збирки, затоа што нивното „отсуство“ како да произлегуваше од раскажувачката поетика на Владова, како да беше нејзина невидлива продолжена рака, далечно ехо на необичното, нејасното, таинственото... во неа. Од друга страна, преобјавувањето на двете збирки, односно укинувањето на нивното „отсуство“ во домашната издавачка понуда, не е и укинување на необичното, нејасното, таинственото... туку сосем обратното - нивното долгоочекувано подвлекување. - Оливера Ќорвезироска
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска книжевност
Автор Јадранка Владова
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2024
Број на страници177

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Анде Јанков
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Мери Арсова
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.07 MB