Шестарот на времето
Арс Ламина

Шестарот на времето

Шифра на артикл: 096529
Баркод: 9786082679280
Достапно веднаш
0 МКД
400 МКД
400 МКД
6,47 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„Шестарот на времето“ е поетска книга на Никола МАџиров која освен што ги обединува во една библиофилска целина трите негови поетски книги („Заклучени во градот“, „Некаде никаде“ и „Преместен камен“), ексклузивно содржи и десет нови песни, како и првата песна на Маџиров од 1989 со која всушност започнува ова бележито поетско патување во македонскиот јазик, во времето и просторот како отсечоци од кружницата на светот и на постоењето.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска поезија
Автор Никола Маџиров
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2024
Број на страници211

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 175 МКД
2,83 EUR
Заштеда 30%
250 МКД
Sačuvano u omiljne
Цена 140 МКД
2,27 EUR
Заштеда 30%
200 МКД
Sačuvano u omiljne
Цена 250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 399 МКД
6,46 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.24 MB