Охрид богатството на светот/Ohrid treasure of the world
Љубовта е петтиот елемент

Охрид богатството на светот/Ohrid treasure of the world

Шифра на артикл: 001054
ISBN: 9789989510700
Код на производителот: 1054
Достапно веднаш
0 МКД
590 МКД
590 МКД
9,55 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Изданието Охрид Богатството на светот е на 15 јазици. Форматот е поголем и во него има квалитетни фотографии на фрески од Охрид, од значење за светската историја на фреско-живописот. Книгата е извонреден подарок. Илустрациите на фреските од книгата се со димензии 285 х 370 мм. Прекрасните фрески може да се откинат, без да се оштети изданието, и да се врамат, а на задната страна на печатените фрески се наоѓа и легенда напишана на 15 јазици, меѓу кои и за нас егзотичните јазици – кинески, јапонски.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Монографии
Автор Елизабета Димитрова, Роберт Јанкуловски
Издавач Љубовта е петтиот елемент
Јазик Македонски
Година на објавување2007
Број на страници32

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Enrico Morteo
4.099 МКД
66,33 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Massimiliano Gioni
4.099 МКД
66,33 EUR
Sačuvano u omiljne
800 МКД
12,94 EUR
Sačuvano u omiljne
1.575 МКД
25,49 EUR
Sačuvano u omiljne
1.500 МКД
24,27 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.99 MB