Кинески мозаик
Арс Ламина

Кинески мозаик

Шифра на артикл: 008860
ISBN: 9786082596433
Код на производителот: 8860
Достапно веднаш
0 МКД
800 МКД
800 МКД
12,94 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„Кинески мозаик“ е мала книга за голема земја, за нејзиното минато и за тоа што е денес Кина, за најголемиот вкупен придонес во светското културно наследство, за Би шенг и Матео Ричи, за Опиумските војни и Боксерското востание, за леишу енcиклопедиите и нобеловката Ту, за династиите Танг и Минг, за сликарството и поезијата, за го и cуxу, за најголемиот радиотелескоп и најголемата мреа од брзи возови, за нешта што не сме ги учеле на училиште.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Монографии
Автор Виктор Урумов
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Повез Тврд повез
Број на страници312

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Enrico Morteo
4.099 МКД
66,33 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Massimiliano Gioni
4.099 МКД
66,33 EUR
Sačuvano u omiljne
1.575 МКД
25,49 EUR
Sačuvano u omiljne
1.500 МКД
24,27 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.88 MB