Кучевишки манастир Свети Архангели
Љубовта е петтиот елемент

Кучевишки манастир Свети Архангели

Шифра на артикл: 010999
ISBN: 9789989510601
Код на производителот: 10999
Достапно веднаш
0 МКД
3.100 МКД
3.100 МКД
50,16 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Кучевишки манастир „Свети Архангели“ е најкомплетното вакво издание што кога било се појавило на македонскиот пазар, што дава извонреден придонес во афирмирањето на уметноста во Македонија. Споменикот, кој потекнува од 17 век, има огромен број добро сочувани фрески и претставува ремек-дело на своето време и споменик на културата што го потврдува Скопје како еден од најголемите центри на христијанската уметност во средниот век. Книгата е на македонски и на англиски јазик – Б3 формат, 450 страници. Покрај авторскиот текст, има 80 фотографии во боја, 30 црно-бели фотографии и друг извонреден графичко/илустративен материјал.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Монографии
Автор Анета Серафимова
Издавач Љубовта е петтиот елемент
Јазик Македонски
Година на објавување2005
Број на страници447

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Enrico Morteo
4.099 МКД
66,33 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Massimiliano Gioni
4.099 МКД
66,33 EUR
Sačuvano u omiljne
800 МКД
12,94 EUR
Sačuvano u omiljne
1.575 МКД
25,49 EUR
Sačuvano u omiljne
1.500 МКД
24,27 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.99 MB