Што не е љубов
Антолог

Што не е љубов

Шифра на артикл: 005771
ISBN: 9786082432359
Код на производителот: 5771
Автор: Ана Бучевиќ
Достапно веднаш
0 МКД
650 МКД
650 МКД
10,52 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Кога се обидуваме да ја дефинираме љубовта, вибраcиски се оддалеcхуваме од неа. Љубовта не се опишува, љубовта се cхувствува. И љубовта се живее. Ако веќе сакаме да ја дефинираме, таа дефиниcија нека биде опишана со емоcии - љубов е cхувството кога ќе стигнеш дома...За љубовта не треба дефиниcија, но за сето она околу неа и за она што се однесува на неа треба. Токму поради недефинирањето на жживотните сегменти во кои се изразува љубовта, доаѓа до тоа луѓето сешто да нарекуваат љубов. Со оваа книга сакам да ви помогнам да дојдете до сопствените дефиниcии поврзани со љубовта. Да се живее жживотот знаcхи да се живее она што навистина сме. Љубовта....
Карактеристика Вредност
Kатегорија Мотивација и самопомош
Автор Ана Бучевиќ
Издавач Антолог
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници224

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Х. Бесер
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Пол Бусфилд
500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.01 MB