Семоќното јас

Семоќното јас

Шифра на артикл: 094251
ISBN: 9786082015002
Автор: Пол Бусфилд
Достапно веднаш
0 МКД
500 МКД
500 МКД
8,09 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Среќата, во најголем дел, се наоѓа на дофат на индивидуата. Среќата доаѓа одвнатре, а не однадвор. Спокојот, отсуството на грижи, раздразливоста, постојаниот немир кој го нарекуваме несреќа, е под контрола на секој поединец. Точно е дека патот до среќата може да биде тежок ако долго време сме биле навикнати да одиме по патот на нарцизмот, но подеднакво е точно и дека, ако трпеливо и систематски се следи советот кој е даден во оваа книга, како резултат на тоа ќе биде постигната многу посреќна рамка на умот. Денес е докажано дека среќата не им доаѓа на оние кои ја бараат, туку на оние кои можат да се прилагодат на реалноста, односно оние кои можат да го контролираат својот нарцизам. „Среќата е овде, среќата е секаде, само ако не ве изневери добро контролираниот ум.“
Карактеристика Вредност
Kатегорија Мотивација и самопомош
Автор Пол Бусфилд
Издавач Ѓурѓа
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2023
Број на страници180
Димензија21

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Х. Бесер
500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11 MB