Методот на Вим Хоф
Бата Прес

Методот на Вим Хоф

Шифра на артикл: 055458
ISBN: 9786082532110
Код на производителот: 55458
Автор: Вим Хоф
Достапно веднаш
0 МКД
500 МКД
500 МКД
8,09 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Вим Хоф, познат и како ЛЕДЕНИОТ ЧОВЕК, држи повеќе светски рекорди во подвизи за издржливост и изложеност на студено, а неговата мисија е да го промени начинот на кој живееме, потсетувајќи нè на нашата вистинска моќ и суштина. Придобивките на методот на Вим Хоф, што сега го применуваат милиони луѓе, ја потврдија осум универзитети и истражувачки студии, а оваа книга ќе ве запознае со техниката што можат сите да ја користат – млади и стари, болни и здрави – за да го зголемат капацитетот на енергијата, виталноста и среќата. На единствен и соодветен начин, Вим ги сподели својот метод и приказната која вклучува: ДИШЕЊЕ Уникатни вежби кои го менуваат хемискиот состав на телото, ве полнат со енергија и ви го фокусираат умот. СТУД Сигурни и контролирани вежби за изложување на ладно. Тие го засилуваат циркулирањето на крвта и ја будат неискористената енергија на вашето тело. СОСТОЈБА НА УМОТ Подобрете ја силата на волјата, внатрешната кохезија, чувствителната свесност и вродената радост.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Мотивација и самопомош
Автор Вим Хоф
Издавач Бата Прес
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2023
Број на страници272

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Х. Бесер
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Пол Бусфилд
500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.02 MB