Стравот на голманот од пенал
Или-Или

Стравот на голманот од пенал

Шифра на артикл: 008469
ISBN: 9786084525097
Код на производителот: 8469
Достапно веднаш
0 МКД
210 МКД
210 МКД
3,40 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Хандке мајсторски го опишува очајот на поединеcот, неговата изгубеност и истрошеност во современиот свет, депресијата и морничавоста на Европа во времето на Студжената војна и малограЌанската австриска провинcија. Сите нијанси на стравот пред самиот себе и својата околина се откриваат пред читателот низ особениот стил на Хандке. Јозеф Блох е вистински антијунак, од ден на ден во сè поголем расчекор помеЌу својот внатрешен живот и надворешниот свет на реалноста, а неговата шизофренија одлично ја оcртува состојбата на епохата. „Стравот на голманот од пенал“, според кој Вим Вендерс го сними прочуениот истоимен филм, го лансираше Петер Хандке меЌу најваните европски писатели во втората половина од 20. век.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Новели
Автор Петер Хандке
Издавач Или-Или
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2009
Број на страници122

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Новели 063694
Автор : Yasunari Kawabata
Цена 899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Новели 061940
Цена 360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
Новели 056589
Автор : Herta Müller
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Новели 055948
Автор : Ian Fleming
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Новели 054097
Автор : Tahereh Mafi
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Новели 053316
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Новели 050041
Автор : Сара Вон
Цена 500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
Новели 048414
Автор : Sesar Aira
Цена 230 МКД
3,72 EUR
Sačuvano u omiljne
Новели 041569
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Новели 008462
Автор : Џанг Ајлинг
Цена 170 МКД
2,75 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.23 MB