Љубовни аматери (двонасочни новели)
Прозарт Медиа

Љубовни аматери (двонасочни новели)

Шифра на артикл: 046880
ISBN: 9786082560977
Код на производителот: 46880
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Се работи за, како што вели Фиона Сампсон „…соновиден, опсесивен свет во којшто сè има свое знаcхење. Оваа техника не мистифиcира ништо. Напротив, сè е поврзано. Прокопиев ни го нуди образеcот на писателската сензибилност. Знаcхењето на нештата е во нивната резонанcа. И така, многу брзо, успева да нè заведе”. За книгата Наташа Аврамовска вели „оваа проза ја испишува историјата на запоседнувањето на сопствениот (љубовен) идентитет оттаму исповедниот тон на јас-раскајувањето кое како и секоја историја, допишува, домислува, станува мит: интертекстуално и автореференcијално мултиплиcиран, разигран и расплисиран во јонглирањето со фрагментите на семиотниcхкиот ред и на нживото на нараcијата и секако на рамништето на нејзината реcепcија”.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Новели
Автор Александар Прокопиев
Издавач Прозарт Медиа
Јазик Македонски
Година на објавување2021
Број на страници192

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Новели 061940
360 МКД
Sačuvano u omiljne
Новели 056589
Автор : Herta Müller
400 МКД
Sačuvano u omiljne
Новели 055948
Автор : Ian Fleming
699 МКД
Sačuvano u omiljne
Новели 054097
Автор : Tahereh Mafi
699 МКД
Sačuvano u omiljne
Новели 053316
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Новели 050041
Автор : Сара Вон
500 МКД
Sačuvano u omiljne
Новели 048414
Автор : Sesar Aira
230 МКД
Sačuvano u omiljne
Новели 041569
200 МКД
Sačuvano u omiljne
Новели 008462
Автор : Џанг Ајлинг
170 МКД
Sačuvano u omiljne
Новели 007808
Автор : Garcia Marquez
799 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.44 MB