Училишна дидактика : модел на училишна дидактика од чии рамки се анализираат педагошките импликации на теоријата на учењето
Арс Ламина

Училишна дидактика : модел на училишна дидактика од чии рамки се анализираат педагошките импликации на теоријата на учењето

Шифра на артикл: 000493
ISBN: 9786082476438
Код на производителот: 493
Достапно веднаш
0 МКД
400 МКД
400 МКД
6,47 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Во оваа книга се претставува нова теорија за инструкциите – рефлексивна теорија на училишната дидактика – што на единствен начин ги инкорпорира континенталните германски и нордиски традиции на истраувањето на теоријата на дидактика (Дидактик) заедно со англо-американското истраување на поучувањето (истраување на инструкциите) и когнитивистичката теорија. Училишната дидактика се дефинира како област на истраување во рамките на општото образование. Оваа област е ограничена на истраување и теорија со цел разбирање на педагошката практика што се одвива во јавните образовни средини водени од курикулумот за којшто се согласиле колективно. Бидејќи теоријата е направена да биде валидна за јавното образование во рамките на политички прифатениот курикулум, таа од аспект на културата е регионална теорија на образованието, а не универзална теорија.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Педагогија
Автор Микаел Улјенс
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2016
Број на страници280

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Marilynne Robinson
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
800 МКД
12,94 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.92 MB