Моќта на педагогијата
Арс Ламина

Моќта на педагогијата

Шифра на артикл: 000498
ISBN: 9786082476414
Код на производителот: 498
Достапно веднаш
0 МКД
800 МКД
800 МКД
12,94 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Понекогаш ќе наидеш на многу важна книга што го поместува и го појаснува твоето сфаќање. Ова е токму таква книга. Тука ќе најдеш фасцинантна анализа на темите и идеите што денес ги опфаќаат поучувањето и учењето. Овие два искусни мислители и практичари нудат нова перспектива за педагошката мисија преку историјата, теоријата и вињетите земени од училницата, денес. Врвно дело на научност - мораат да го искусат и тие што се подготвуваат да поучуваат, но и тие што веќе поучуваат.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Педагогија
Автор Џени Лич, Боб Мун
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2016
Број на страници212

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Marilynne Robinson
699 МКД
11,31 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.92 MB