Ефективна настава : истражувања и практика
Арс Ламина

Ефективна настава : истражувања и практика

Шифра на артикл: 004860
ISBN: 9786082477756
Код на производителот: 4860
Достапно веднаш
0 МКД
800 МКД
800 МКД
12,94 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Во книгата се вметнати најновите истражувања за ефективното подучување и учење. Таа е соодветна за основно и за средно образование, а продолжува да претставува извор на широк и разбирлив преглед на големата област на знаења за ефективната настава. Авторите имаат разбирлив стил на изразување, близок на читателот и структура што ги опфаќа генеричките наставни вештинич подучување за одредена целч наставни стратегии за специфичен наставен предмет и други прашања поврзани со средината за учење. Секое поглавје е фокусирано на определени цели на учењето. Тука се вклучени: - најнови резултати од истражувањата - поголема културна широчина со вклучување на меѓународни истражувања - разновидност во средината за учење - верувања, вредности и однесување - оценување на знаењата и индивидуализирано учење. - крос-курикуларно подучување.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Педагогија
Автор Даниел Маус, Дејвид Рејнолдс
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници360

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Marilynne Robinson
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
800 МКД
12,94 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.93 MB