Од компетентност до комплетност : водич за преживување на наставници
Арс Ламина

Од компетентност до комплетност : водич за преживување на наставници

Шифра на артикл: 045335
ISBN: 9786082672151
Код на производителот: 45335
Достапно веднаш
0 МКД
650 МКД
650 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
.......Оваа книга е синтеза на поучувањето и учењето, со голем акcент на учењето, што ја прави верен следбеник на насоките на активно учење како интенcија на совремжената настава. Од тие причини, книгата Од компетентност до комплетност: Водич за преивување на наставниcи на авторот Киро Јорданов е модел на современ наставен практикум, а хрестоматскиот пристап што е застапен во книгата со право дава моност за силна препорака на сите што сакаат да бидат активни и иновативни партипиcиенти во совремжената настава. Проф. д - р Снеана Мирасчиева
Карактеристика Вредност
Kатегорија Педагогија
Автор Киро Јорданов
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2021
Број на страници272

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Marilynne Robinson
699 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 12.1 MB