Монтесори за деца : родителски водич за воспитување љубопитно и одговорно дете
Антолог

Монтесори за деца : родителски водич за воспитување љубопитно и одговорно дете

Шифра на артикл: 061641
ISBN: 9786082436456
Достапно веднаш
0 МКД
800 МКД
800 МКД
12,94 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„Монтесори за деца“ е една од најреномираните книги посветени на прочуениот педагошки и образовен пристап, започнат со делото и животот на доктор Марија Монтесори. Оваа книга е бастион на методот Монтесори, практично ги содржи сите начела и нè учи на безброј нешта, од тоа како да ги воспитуваме нашите деца за да станат љубезни, љубопитни и одговорни личности, па сè до тоа како да научиме да се грижиме за себеси, за нашето семејство, за другите луѓе и за средината околу нас. Напишана во форма на водич со голем број совети, предлози, како и со активности соодветни за малите деца, истовремено претставува и книга за личен развој на родителите. Неизбежно е да ја прочитате ако го применувате принципот Монтесори со вашите деца или ако сакате да дознаете нешто повеќе за него.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Педагогија
Автор Симона Дејвис
Издавач Антолог
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2023
Број на страници254

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Marilynne Robinson
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
800 МКД
12,94 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.93 MB