Македонски јазик 5: вежбанка
Арс Ламина

Македонски јазик 5: вежбанка

Шифра на артикл: 052626
Код на производителот: 52626
Достапно веднаш
0 МКД
290 МКД
290 МКД
4,69 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Во вежбанката ученикот ќе научи како да ги користи елементите на јазикот во усна и писмена комуникација, да ги препознава и да ги користи именките, заменките, глаголите и придавките. Ќе учи да анализира и аргументирано да интерпретира литературни текстови и текстови од народното творештво, како и да прераскажува текстови на зададена тема. Ќе учи да прави разлика помеѓу традиционални и дигитални медиуми и да ги објаснува нивните предности и недостатоци.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Петто одделение
Автор Наташа Тодоровска, Владанка Димитрова Урошева
Издавач Арс Ламина
Димензија A4
Училишна година Петто одделение
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2022
Број на страници88

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.64 MB